Rozhovory s našimi Metaformi women

Každý nový deň prináša nové zážitky, nové pocity, nové stretnutia, nové veselé i smutné príhody. To má, samozrejme, vplyv na naše nálady. A nimi podmieňujeme svoje reakcie, mnohokrát bez toho, aby sme si to uvedomovali. Reakcie na vonkajší, no i vnútorný svet, na to, ako sa chováme k okoliu, no i na to, ako sa pripravujeme na ďalší deň, ako sa upravíme, čo si oblečieme, i to, aký šperk si vyberieme. Prečítajte si, ako sa na šperk (a na svet) pod vplyvom týchto vnemov pozerajú štyri osobité ženy (#metaformiwoman), ktoré máme radi a ktoré majú rady naše šperky – Beth Sal, Babsy Heriban, Livia Heleen a Donna Iveh.

metaformi_sperky_dizajn_blog_bethsal

Čo ťa vie najviac rozosmiať?

Je to dosť všeobecná otázka, ale skúsim ju skonkretizovať. Pobaviť ma vie napríklad jednoduchý humor – taký jednoduchý, že ti chvíľu trvá, kým ti dôjde pointa. Baví ma tiež, keď niekto na verejnosti používa interný humor a zabávajú sa na tom len tí dvaja daní ľudia. A najviac ma vie rozosmiať, keď mám už taký záchvat smiechu, že neviem prestať a smejem sa kvôli tomu ešte viac 😀.

Kde, respektíve ako čerpáš nové sily? 

Spánok, dobré jedlo, cvičenie. Snažím sa udržať v pohybe, aby som sa doma nezbláznila a najviac mi pomáhajú tieto tri veci.

Máš nejakú skúsenosť/príhodu s neznámym človekom, po ktorej si si povedala – „dobrí ľudia stále existujú”?

Určite áno. Rozhodne si nemyslím, že je to rarita. Čo okolo seba šíriš, to ti svet dáva naspäť. Naposledy to asi bol nákup v Lidli, kedy pánovi chýbalo 30 centov do zaplatenia a asi štyria ľudia okolo sa ponúkli, že mu to zaplatia a ešte mu jedna pani dala nejaké pečivo.

Aký typ šperku ťa najviac vystihuje?

Prstene, bez premýšľania! Rozhodne sú to väčšie pečatné záležitosti netradičných tvarov či dizajnov. Prípadne zlaté retiazky s príveskami na konci. Väčšími/menšími, farebnými či nápisovými. To je moje!

Zlato alebo striebro?

To je ako deň alebo noc! Každá časť dňa má svoje čaro. Striebro mi príde viac „badass“ a to hlavne prstene a veľké reťaze na rukách či krku. Príde mi, že je chladnejšie a možno bežnejšie, no na druhú stranu ja nosím 24/7 zlato na krku. Je možno ženskejšie, jemnejšie, ale tiež závisí od typu šperku. Najlepšie si nevyberať a dať si na seba pocitovo, čo sa nám aktuálne páči.

metaformi_sperky_dizajn_blog_babsyheriban

Ako pracuješ s novou energiou s prichodom jari? 

Ja nie som veľmi veľký fanúšik jari, pretože som silný alergik a jar pre mňa znamená, že mám servítku pri nose celý deň 🙂. Mám alergiu takmer na všetko, čo kvitne. Ale napriek tomu jar považujem za veľmi energické obdobie. Všetko sa zobúdza po zimnom spánku, všetko začína bzučať a pučať. Veľmi sa mi páčia farby jari, vôňa jari, milujem kvitnúce kvety, čerešňu, magnóliu… Rada si kupujem tulipány. Takže u mňa je jar veľmi o vizuále. A samozrejme sa teším z toho, že je oveľa teplejšie počasie, takže sa dá veľa času tráviť vonku – už teraz plánujeme piknik v Medickej záhrade, kde si občas chodím aj zacvičiť.

Aká je najmilšia veta, akú ti kedy povedala tvoja dcéra?

Najmilšia veta, ktorú mi povedala moja dcéra je, že som pekná a šikovná princezná. To mi povedala minule, keď som vysávala. Veľmi ma to potešilo a prišlo strašne „cute”. Druhá milá veta bola, že sa nemusím báť. Je to milé, keď ťa dieťa o niečom takom ubezpečuje 🙂. A do tretice – „mami, ideme do svetla“ – to sa mi strašne páčilo. Povedala to, keď sme boli v prvej vlne pandémie. Keď sme sa blížili ku koncu, skonštatovala, že ideme do svetla. Neviem, či tým chcela povedať presne to, čo to evokovalo mne. Ale pre mňa to má silnú symboliku, že po tme vždy príde svetlo a na konci každého tunela je svetlo, tak sa netreba vzdávať.

Vlastníš šperk, ktorý plánuješ raz odovzdať Ize (dcérke)?

Áno, vlastním šperk, ktorý dám Ize – je to krížik s takými malými jantárovými očkami po mojej prababičke. Mám ho od mojej mamy, takže budem rada, keď ho zdedí aj Iza. Mám ešte jedny krásne náušnice od môjho muža, ktoré mi kúpil v Bonifacio, keď tam bol „sailovať”. Sú zlaté, majú očko z koralu a taký „vintage look”, takže určite tieto dve veci Iza dostane. Inak nemám veľa šperkov a nemám ani veľmi pekné šperky. Ale do budúcna ich chcem zbierať, lebo ma to strašne baví, len musím šetriť. A teším sa z môjho nového Metaformi náhrdelníku a ak mi vydrží, tak ho Iza tiež určite zdedí.

Aký typ šperku ťa najviac vystihuje?

Najviac ma vystihujú minimalistické šperky a veľmi jemné šperky. Mám rada jemnučké retiazky a prívesky. Momentálne nosím 18 karátové zlato. Jemnučkú retiazku, respektíve sú dve a sú na nich iniciálky I ako Izi a D ako Dodo. Dostala som ich na Vianoce od môjho muža. Mám rada, keď sú šperky jemné, pretože aj ja som taká subtílna postava a masívna bižutéria sa mi nehodí. Tiež si myslím, že je dobre investovať do šperkov, aby boli kvalitné a aby sa mohli dediť z generácie na generáciu.

Zlato alebo striebro?

Určite zlato a určite žlté zlato, pretože sa mi strašne páči žltá farba a taktiež mám pocit, že to žlté zlato má taký „punc luxusu”. Striebro viac černá, nie je také trvácne. Zlato je nad zlato 🙂.  A zlato má asi aj najväčšiu hodnotou zo všetkých „vznešených” kovov. Takže za mňa určite biele alebo žlté zlato, radšej však žlté.

metaformi_sperky_dizajn_blog_liviahelen

Ako pracujes s novou energiou s príchodom jari? 

S každým príchodom jari vnímam prítomnosť nových začiatkov. Zimu preto ukončujem s odovzdaním všetkého starého a deštruktívneho. Na jar do svojho „uprataného” vnútorného prostredia symbolicky zasadím semienko toho, čo ma potenciál kvitnúť. Semienko toho, po čom volá moje vnútorné Ja. Následne využívam expandujúcu energiu jari, najmä v oblasti kreativity, ktorá sprevádza samotné „kvitnutie” mojich zámerov a želaní. V tomto období sa vo mne prirodzene prebúdza dávajúca energia, vydávam viac energie, viac sa hýbem, zhmotňujem svoje vízie, projekty a pracujem na voľnom prúdení kreativity, s vedomím toho, že po teplých mesiacoch sa opäť tento kreatívny prúd obráti smerom dovnútra a ja budem opäť tou prijímajúcou.

Ktorý drahý kameň by si si zobrala so sebou na opustený ostrov?

Asi by to bola klasika v podobe ruženínu, ktorého prítomnosť by mi pripomínala bezpodmienečnosť lásky a fakt, že Ja som tou láskou, ktorú mám občas tendenciu hľadať mimo seba – čo by sa na opustenom ostrove hodilo 🙂.

Obľúbené miesto na Slovensku?

„Bielka” aka Biela voda v Kežmarku, v mojom rodnom meste 🙂. 
Na drevenom móle, v rozlohe asi 1,5 m2, ktoré bolo postavené nad hladinou potoka „Biela voda”, som strávila väčšinu svojho dospievania. Mólo bolo ukryté v hustom zelenom poraste a takmer nikto toto miesto nepoznal. Sedávali sme na tomto móle s mojimi dvoma kamarátkami niekoľko rokov. Chodili sme na toto miesto poza školu, obedovať pirohy, počúvať nové rapové albumy, tešiť sa zo života, ale aj smútiť. Zakaždým, keď zavítam do Kežmarku, jednou zo zastávok musí byť nostalgická „Bielka”. 


Aký typ šperku ta najviac vystihuje?

Visiace náušnice s drahým kameňom. Konkrétne tie, ktoré moja mama vyrobila jej mame v dobe, keď bola zlatníčkou. Ja som ich následne po starej mame zdedila. Zlaté náušnice s ónyxovou slzou. To je šperk, ktorý ma vystihuje.

Zlato alebo striebro?

Zlato

metaformi_sperky_dizajn_blog_donnaiveh

Ako pracuješ s novou energiou s príchodom jari?

Jar pre mňa je tento rok v znamení nového života, keďže sa mi narodil pred pár dňami syn. (Blahoželáme!!!!)

Miesto, ktoré navštíviš ako prvé po pandémii?

Nemám konkrétne miesto, hlavné je začať žiť plnohodnotne a slobodne.

Najsmiešnejšia veta akú ti kedy povedala tvoja dcéra?

„Mama som z teba unavená.“

Kedy sa cítiš najkrajšia?

Myslím, že to u mňa závisí od fyzických aj psychických faktorov. Rozhodne sa o seba rada starám a keď vidím výsledky,  teší ma to. Či už po duševnej, alebo vonkajšej stránke.

Aký typ šperku ta najviac vystihuje?

Prsteň. Veľa rôznych prsteňov. Malých minimalistických.

Zlato alebo striebro?

Zlato