fbpx Skip to content

pri nákupe nad 200 € - doprava na Slovensku a v Čechách zadarmo

Sodalit

Zloženie

Modrý sodalit je mramor zložený z lazuritu, kalcitu a pyritu. Je sýtomodrej farby s charakteristickými škvrnami.

Pôvod

Vznik sodalitu je prevažne magmatický. Meno dostal podľa bohatého obsahu sodíka. Sodalit sa nachádza v Kanade, Nemecku, Indii, Rusku a Spojených štátoch, náleziská sú aj v susednom Česku.

Duševné účinky, Ezoterika

Podľa mnohých zdrojov má sodalit veľký vplyv na rozvoj mysle – podporuje logické myslenie, racionalitu, no zároveň harmóniu a solidaritu, čo podporuje tímovú prácu. Taktiež prináša emočnú rovnováhu a odstraňuje úzkosť, zvyšuje sebaúctu, sebadôveru, posilňuje akceptovanie svojej osobnosti. Sodalit taktiež ochraňuje pred elektromagnetickým smogom či znečisťujúcimi látkami v prírode. Hlboké, bohaté modré sfarbenie kameňa mu dodáva upokojujúcu energiu. Táto špecifická kombinácia energií robí zo sodalitu ideálny liečebný nástroj pre duchovný rast.

Liečebné využitie

Sodalit podľa známych účinkov vplýva na metabolizmus, posilňuje imunitný systém a prekonáva nedostatok vápnika. Lieči hrdlo, hlasivky, hrtan a pomáha pri zachrípnutí a poruchách trávenia. Tiež zráža horúčky a znižuje krvný tlak. Sodalit môže pomôcť predchádzať nespavosti.