fbpx Skip to content

Tigrie oko

Zloženie

Tigrie oko je zlatožltá až žltohnedá polodrahokamová odroda kremeňa.

Pri jeho vzniku sú v pôvodnom mineráli krokydolitové vlákna nahradené polopriehľadným chalcedónom alebo hydroxidmi železa. Pri odraze slnečných lúčov na jednotlivých vláknach vzniká vzácny vizuálny jav – chatoyancia. Na povrchu kameňa sa zobrazí pás pripomínajúci zrenicu mačacieho oka.

Pôvod

Náleziská Tigrieho oka sú v Juhoafrickej republike, Číne, Indii, Barme, Západnej Austrálii a v Kalifornii (USA). Tigrie oko bolo už od dávnych čias, aj vďaka svojim špecifickým vizuálnym javom, veľmi oceňované a vsádzalo sa do zlata.

Duševné účinky, Ezoterika

Tigrie oko posilňuje pozitívny pohľad na svet a optimizmus. Chráni pred duševnými chorobami, lieči depresie, v ťažkom životnom období prinavracia šťastie. Podporuje koncentráciu, kreativitu a sebavedomie. Hovorí sa o ňom i ako o kameni cestovateľov – má chrániť tých, ktorí sa vydali na dlhé cesty ďaleko od domova.

Liečebné využitie

Tigriemu oku sa pripisujú pozitívne účinky na imunitný systém. Tiež je vhodný na liečbu kostí a kĺbov. Pri pocitoch slabosti a únavy prináša novú energiu, lieči migrénu, detoxikuje.