fbpx

Doprava nad 150 EUR na SK a ČR zadarmo

dní
hodín
minút
sekúnd

Livia Helen, rozhovory s Metaformi women

Livia Helen „žije v úzkom spojení s prírodou, navracia sa ku koreňom a uvoľnuje do prirodzenosti“. Presno to, čo aktuálne vyhľadáva veľa z nás. Je príkladom a inšpiráciou mnohých žien – práve pre jej autentický spôsob života. S Líviou sa dnes nerozprávame prvý a veríme, že ani poslednýkrát. 😊

Máš nejaký rituál spojený s príchodom jari?

Pre mňa je rituálom akákoľvek činnosť, pri ktorej som bdelá, plne sprítomnená a schopná zhliadnuť bohatstvo okamihu.

Medzi moje obľúbené jarné rituály patrí pokľaknutie k Zemi a sadenie semienok, zbieranie prvých bylín, prvá chôdza naboso, či prvý kontakt môjho tela s riekami a jazerami.


Na hlbšej úrovni bytia, s príchodom jari, rada “zasievam” tiež semienka mojich vnútorných zámerov a vdychujem im život, napríklad prostredníctvom ich spálenia v rituálnom ohni.

Čo robíš pre to, aby si bola šťastná?

Žijem seba.

Žijem v súlade s tým, kto som vo vnútri, a v súlade s tým, čo cítim. Žijem svoju vnútornú pravdu a verím, že to tvorí jeden zo základných pilierov môjho šťastia.


Už dlho nehľadám šťastie vo vonkajšej realite, v naháňaní sa za cieľmi a za svojim “dokonalým” ja. Viem, že táto forma šťastia je ilúziou, ktorá nikdy nevyplní tie prázdne miesta v nás, ktoré túžia po šťastí a naplnení.
Naopak, som si vedomá, že kultivovaním vzťahu so sebou a prehlbovaním vzťahu so životom ako takým, prebúdzam v sebe šťastie, ktoré je stavom bytia. Táto forma šťastia má úplne inú “príchuť”. Ak sa raz do neho ukotvíme, je prítomné stále. V momentoch, kedy sú okolnosti náročné, a tiež vtedy, keď nás zomelie náš vlastný emočný svet.


A ja som si vedomá, že zdrojom tohto šťastia je moje vnútro. Vnútro každého z nás.

Aký je tvoj recept na kreativitu a inšpiráciu?

Pre udržiavanie mojej vlastnej kreativity mi funguje byť plynúca, odovzdaná, živá a prítomná v tele, nie v mysli.
Rovnako tak mi tento stav otvára dvere k množstvu inšpirácií, ktoré “poletujú” všade navôkol.


Je to ako so sexualitou, ide o jeden zdroj energie. A my ženy dobre vieme, že pri milovaní nám to prináša dary iba vtedy, keď sme v odovzdaní a naša pozornosť sa presunie z hlavy do tela. Tvorenie je vlastne milovanie sa so životom.

Akým si myslíš, že si rodičom?

Som presne takou mamou, akým som človekom. Úprimnou, konajúcou s čistým zámerom, ale tiež veľmi emočnou a necenzúrovanou v prejave.


Nemám potrebu byť bezchybná a pre mňa je práve táto cnosť vzácna. Verím, že pravdivým prejavom seba samej mu odovzdávam to najcennejšie – povedomie o tom, že má byť “svoj” a konať tak, ako to vnútorne cíti.

Ako by si definovala svoju misiu alebo poslanie? Ako sa vyvíjala počas tvojho života?

Kultivovanie lásky v mnohých formách. To vnímam ako svoje poslanie.

Kedy si vkročila do úplného neznáma a cítila si, že to bol správny krok?

Veľa krát. Popravde, skákanie do neznáma je mojou obľúbenou činnosťou, haha. Skáčem vždy, ked cítim, že sa potrebujem oslobodiť od starého, a dovoliť tak novej forme energie, aby vstúpila do môjho života. Ani raz sa mi nestalo, že by som to ľutovala. Či už išlo o vzťahy, o prácu, alebo o inú oblasť života.


Avšak vnímam, že na to, aby takéto kroky priniesli skutočné plody, je dôležité sa neznámu odovzdať plne a s dôverou.

Pozrite si výber z našich šperkov.

TOP
Obľúbené
KOŠÍK 0
RECENTLY VIEWED 0
Added to wishlist!