fbpx
Close
Skip to content
Girl in a jacket

Metaformi

Značka Metaformi vznikla z nadšenia pre krásne veci a krásne materiály jej zakladateľky a autorky šperkov – Tatiany Lesajovej. V roku 2016 vznikol prvý šperk z nezameniteľného materiálu mramoru, s ktorým autorka stále pracuje. K mramoru v súčasnosti pribudli i nové nerasty – polodrahokamy, ktoré prinášajú do kolekcií viac farieb.

Metaformi charakterizuje minimalizmus, všetky šperky sú formálne jednoduché, no neprehliadnuteľné. Na ich plochách sa objavujú rozmanité štruktúry prírodného materiálu, ktoré povýšia každý jeden na originál.

O nás
metaformi_sperky_dizajn_portret

O autorke

Autorka – Tatiana Lesajová – nemá za sebou „šperkársku minulosť”, doposiaľ sa venovala interiérovému a produktovému dizajnu, ktorý aj vyštudovala na STU v Bratislave a Lisabonskej univerzite, Faculdade de Belas-Artes. Ako prvú školu absolvovala marketingovú komunikáciu na UK v Bratislave, no dizajn jej bol bližší a tak pokračovala v štúdiu i na ďalších univerzitách. V rámci interiérového a produktového dizajnu sa realizuje v ateliéri NOIZ.SK. Šperk vníma ako príležítosť vytvárať produkty menšej mierky a zároveň pracovať s inšpirujúcimi materiálmi.