fbpx

Doprava nad 150 EUR na SK a ČR zadarmo

dní
hodín
minút
sekúnd

Vala Frázová, rozhovory s Metaformi women

Tentokrát sme sa v krátkom rozhovore pokúsili trochu viac spoznať inšpiratívnu ženu – Valu Frázovú. Ako sama o sebe povedala – je autentická a presne také boli aj jej odpovede na naše otázky. Prečítajte si tento milý rozhovor, ktorý nám napriek stručnosti odhalil veľký kus jej duše. 🙂 

Aký je tvoj naužitočnejší talent?

Autentickosť – schopnosť inšpirovať ľudí tým, že som sebou. Myslím si, že mám dar slova ako v hovorenej, tak v písomnej forme. Viem slovami sprostredkovať to, čo žijem. Zo všetkého sa vyrozprávať. A tým dať možno niekomu pocit, že v tom nie je sám. 

Aký je tvoj najneužitočnejší talent?

Sebakritika. Pretože nikto ma nevie mentálne viac rozložiť ako môj vnútorný kritik, ktorý mi povie, že nie som dosť dobrá. A že niečo nedám. 

Máš životné motto?

„Where attention goes, energy flows.“ To, na čo sa sústredíme, rastie. A je fajn si raz za čas urobiť vnútorný poriadok, či dávame energiu správnym veciam, ľuďom či miestam.

Kedy sa cítiš najviac sama sebou?

Keď som sama so sebou. Napríklad na prechádzke v lese. Som v sebe, so svojimi myšlienkami, pocitmi, len si tak dýcham a vnímam. A ešte keď píšem a viem, že to po mne nikto nebude čítať.

Ktorý je tvoj obľúbený kameň?

Mesačný kameň. Je malinký, preto ho mám vždy pri sebe a pri správnom lome svetla nádherne odráža farby. Vraví sa, že je prepojený s Lunou, teda ženskou energiou a intuíciou. Ale vraj je super aj na nové začiatky, ktoré cítim, že ma aktuálne čakajú. :-))

Ktorá tvoja obľúbená pesnička ťa najviac vystihuje?

Sober – Mahalia, Jarreau Vandal remix

Kde rada oddychuješ?

Na pláži. Milujem ten pocit, keď ležím a cítim také to príjemné teplo slnečných lúčov. Milujem zvuk vĺn, keď špliechajú o breh. Milujem stopy, ktoré za mnou zostávajú v mokrom piesku na prechádzke. Milujem, že na pláži sú vždy najkrajšie východy a západy slnka. Milujem sedieť, dýchať a byť tu a teraz. Akoby celý svet zastal a neexistovali žiadne problémy sveta, len ľahkosť bytia. 

Kedy sa cítiš najviac inšpirovaná?

Keď cestujem, pretože to je čas, kedy som najviac sprítomnená. Nadychujem atmosféru nového miesta, strácam sa v uličkách s hudbou v ušiach, stretávam úžasných ľudí a nevnímam čas. Len tak som.

A teda ešte keď trávim čas s ľuďmi, ktorých obdivujem. Tí ma inšpirujú tiež. Lebo každý si nesieme nejaký unikátny príbeh a je čarovné, keď sa nimi vzájomne obohacujeme. 

Vale ďakujeme za krásne slová, Barbare Koll za krásne fotografie Valy s perlovým náhrdelníkom Metaformi.

TOP
Obľúbené
KOŠÍK 0
RECENTLY VIEWED 0
Added to wishlist!