fbpx

Doprava nad 150 EUR na SK a ČR zadarmo

dní
hodín
minút
sekúnd

6 tipov ako vybrať jedinečný šperk pre jedinečnú ženu 

Vieme, že vybrať vhodný darček (aj pre blízku osobu) býva veľakrát zložité. Ak ste sa rozhodli pre kúpu nového šperku, určite nechcete pochybiť. Šperky Metaformi sú unikátne a majú dušu nežnej bytosti alebo výraznej ženy s názorom. Všetky sú osobité svojím dizajnom a materiálom – špecifickým drahým kameňom. Vďaka tomu sú vhodné pre rôzne typy žien. 

Pokúsime sa Vám pomôcť a načrtnúť viaceré prístupy pri výbere ideálneho darčeka.

1. Šperk z lásky

Krásnym symbolickým darčekom a univerzálnou voľbou môže byť pre vás práve šperk vyrobený z drahého kameňa – ruženínu. Ruženín je označovaný za “kameň lásky a priateľstva”. Reprezentuje lásku a tiež podporuje sebalásku, preto sa ženy pod vplyvom tohoto kameňa cítia vyrovnané, šťastné a milované. Výberom šperku z ruženínu určite nič nepokazíte, práve naopak! Pozrite si i kolekciu Guilty Pleasures, kde nájdete viaceré šperky v tvare srdiečka – z ruženínu ale i z iných kameňov.

2. Šperk podľa farebnej preferencie

Poznáte obľúbenú farbu ženy, ktorú chcete obdarovať? Vyberte šperk podľa farby polodrahokamu – modrá (lapis lazuli, sodalit), zelená (avanturín, jadeit, mramor), biela (achát, howlit, mramor, perleť), jemnoružová (ruženín), tyrkysová (akvamarín), žltá, oranžová (žltý avanturín), alebo hnedá (tigrie oko). Svieže či tlmené farby šperku vkusne doplnia a osviežia každý outfit.

3. Šperk podľa osobnosti 

Rozmanitosť našich kolekcií odráža samotnú jedinečnosť žien. Pre ženy, ktoré majú rady unikátny minimalistický dizajn sú vhodné šperky z kolekcie AdamantineSplit alebo Essential. Svojrázne šperky, ktoré reprezentujú ženskú silu a odvahu nájdete v kolekcii Reloop. Ak žena preferuje jemné či nežné šperky, svoje obľúbené kúsky nájde v kolekcii Guilty Pleasures. Overenou klasikou sú elegantné perly. Pozrite si našu Pearl collection, kde nájdete ideálny šperk pre každú ženu. Príval pozitívnej energie na každý deň prinesie šperk z avanturínu v našej Smiley collection.

4. Šperk podľa znamenia 

Mnohí ľudia silne veria vplyvu znamení na náš život. Ak medzi ne patrí aj osoba, ktorú sa chystáte obdarovať siahnite po šperku z polodrahokamu, ktorý podčiarkne jej osobnosť a charakterové vlastnosti. 

Liečivý zelený jadeit má silu ochrániť znamenia ako ryby, rak alebo váhy. Optimizmus a kreativitu podporí polodrahokam tigrie oko u znamení ako blíženci, lev alebo panna. Šťastie v podobe úspechu a peňazí prinesie drahokam avanturín znameniam ako baran, býk, rak alebo strelec. Ruženín prinesie lásku najmä znameniam býk a váhy.

5. Šperk ako balzam na dušu 

Šperky zo vzácnych drahokamov silne pôsobia aj na naše duševné zdravie. Zbavte obdarovanú stresu a negatívnych myšlienok krásnym šperkom z howlitu alebo achátu.

Potrebuje vaša kamarátka nakopnúť sebavedomie? Kúpte jej šperk zo žltého avanturínu. Zostať navždy mladou sa možno podarí ženám, ktoré nosia šperky z ruženínu. Starí Egypťania totiž verili, že ruženín spomaľuje starnutie.

6. Šperk podľa liečivých schopností kameňa 

Ak veríte v liečivé schopnosti kameňov, vyberte si tie, ktoré prinesú obdarovanej osobe najväčší benefit. Ľudia už odpradávna verili, že ich drahé kamene ochránia pred zdravotnými ťažkosťami. 

Žltý avanturín sa používa na zmierňovanie opuchov alebo alergií. Váš imunitný systém aposilní sodalit, ktorý lieči aj hrdlo a hlasivky. Tigrie oko pôsobí na kosti a kĺby. Lapis lazuli potláča migrény a bolesti hlavy. 

Každý drahý kameň, z ktorého sú šperky Metaformi vyrobené má osobitú históriu a vlastnosti. Vyžaruje z nich jedinečnosť. Rovnako ako zo žien. Pri kúpe originálneho šperku musíme vybrať ten, ktorý bude najlepšie odzrkadľovať jej osobnosť. Šperky dokážu reprezentovať ženskú jemnosť, eleganciu, ale aj dravosť a silu. Veríme, že si spolu s nami vyberiete šperk, vďaka ktorému sa bude vaša žena, partnerka, mama, kamarátka, kolegyňa cítiť nezastaviteľná. Pretože nič nepoteší ženu tak, ako výnimočný šperk darovaný z lásky. Samozrejme, môžete sa spoľahnúť, že k vám šperk dorazí krásne zabalený. Tak už máte svoj darček vybraný? 😉

Pozrite si výber z našich šperkov.

TOP
Obľúbené
KOŠÍK 0
RECENTLY VIEWED 0
Added to wishlist!