Ako vybrať správnu veľkosť prsteňa.

Pri kúpe prsteňa je potrebné vedieť na ktorom prste ho budete nosiť a následne zistiť aká veľkosť je pre vás tá správna. Existuje viacero pomôcok ako na to, jedným z nich je tabuľka veľkostí, ktorú sme pre vás pripravili.

Microsoft Word - tabulka.docx

 

Vnútorný priemer

V Metaformi používame číslovanie na základe vnútorného priemeru prsteňa v mm. Stačí ak si vyberiete zo šperkovnice váš obľúbený prsteň a pravítkom, alebo krajčírskym metrom zmeriate čo najpresnejšie jeho priemer. Hodnota, ktorú nameriate zodpovedá číslam v našej tabuľke. Ak teda nameriate priemer prsteňa napr 15 mm, znamená to, že pri nákupe zvolíte možnosť 15.

Nezabúdajte, že prsteň musíte vedieť prevliecť aj cez kĺb. Preto, ak máte na prstoch väčšie kĺby, berte tento fakt do úvahy a zvážte o trochu väčšiu veľkosť.

metaformi_sperky_dizajn_blog_05

 

Vnútorný obvod

Druhou možnosťou je meranie vnútorného obvodu prsteňa. Požiť môžete kúsok úzkeho odstrihnutého papieriku (dĺžky cca 8 cm), ktorý zrolujete do vnútra prsteňa. Perom vyznačíte bod, v ktorom sa konce papiera prekryjú. Následne papier vystriete a pravítkom odmeriate vzdialenosť medzi začiatkom papiera až po vami vyznačené miesto.

Ak nevlastníte žiaden prsteň, môžete si odmerať obvod prsta na ktorom plánujete prsteň nosiť. Poslúži vám na to niť dĺžky cca 10 cm, ktorú si obtočíte okolo prsta a perom vyznačíte body, v ktorých sa dve strany nite pretnú. Následne odmeriate dĺžku medzi týmito dvoma bodmi.

metaformi_sperky_dizajn_blog_06

 

Merný krúžok

Najpresnejším a najspoľahlivejším spôsobom je nechať si prst zmerať pomocou tzv. merného krúžka, ktorým disponujú takmer všetky šperkárstva.

metaformi_sperky_dizajn_blog_07

 

Je potrebné brať na vedomie, že vami namerané veľkosti sú orientačné a bohužiaľ nemôžeme ručiť za ich presnosť. Ak potrebujete pomoc s výberom veľkosti, neváhajte nás kontaktovať.