fbpx

Doprava nad 150 EUR na SK a ČR zadarmo

dní
hodín
minút
sekúnd

Ako vybrať správnu veľkosť prsteňa.

Pri kúpe prsteňa je potrebné vedieť na ktorom prste ho budete nosiť a následne zistiť aká veľkosť je pre vás tá správna. Existuje viacero pomôcok ako na to, jedným z nich je tabuľka veľkostí, ktorú sme pre vás pripravili.

Vnútorný priemer

V Metaformi používame číslovanie na základe vnútorného priemeru prsteňa v mm. Stačí ak si vyberiete zo šperkovnice váš obľúbený prsteň a pravítkom, alebo krajčírskym metrom zmeriate čo najpresnejšie jeho priemer. Hodnota, ktorú nameriate zodpovedá číslam v našej tabuľke. Ak teda nameriate priemer prsteňa napr 15 mm, znamená to, že pri nákupe zvolíte možnosť 15.

Nezabúdajte, že prsteň musíte vedieť prevliecť aj cez kĺb. Preto, ak máte na prstoch väčšie kĺby, berte tento fakt do úvahy a zvážte o trochu väčšiu veľkosť.

Vnútorný obvod

Druhou možnosťou je meranie vnútorného obvodu prsteňa. Požiť môžete kúsok úzkeho odstrihnutého papieriku (dĺžky cca 8 cm), ktorý zrolujete do vnútra prsteňa. Perom vyznačíte bod, v ktorom sa konce papiera prekryjú. Následne papier vystriete a pravítkom odmeriate vzdialenosť medzi začiatkom papiera až po vami vyznačené miesto.

Ak nevlastníte žiaden prsteň, môžete si odmerať obvod prsta na ktorom plánujete prsteň nosiť. Poslúži vám na to niť dĺžky cca 10 cm, ktorú si obtočíte okolo prsta a perom vyznačíte body, v ktorých sa dve strany nite pretnú. Následne odmeriate dĺžku medzi týmito dvoma bodmi.

 Merný krúžok

Najpresnejším a najspoľahlivejším spôsobom je nechať si prst zmerať pomocou tzv. merného krúžka, ktorým disponujú takmer všetky šperkárstva.

Je potrebné brať na vedomie, že vami namerané veľkosti sú orientačné a bohužiaľ nemôžeme ručiť za ich presnosť. Ak potrebujete pomoc s výberom veľkosti, neváhajte nás kontaktovať.

Pozrite si výber z našich šperkov.

TOP
Obľúbené

KOŠÍK 0

RECENTLY VIEWED 0

Added to wishlist!