fbpx

Doprava nad 150 EUR na SK a ČR zadarmo

dní
hodín
minút
sekúnd

Ako sa o seba starať pomocou drahých kameňov

Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že drahé kamene sú oveľa viac ako len pekné objekty. My sa staráme o to, aby vás v čo najkrajšej forme zdobili, no naše šperky majú i ďalší rozmer. Využívate ho? Pozrite sa s nami na ich skrytý potenciál – ako si dopriať pôžitok a starostlivosť o seba pomocou drahých kameňov.

Za vznikom kameňa stoja tisíce či milióny rokov. Drahokamy a polodrahokamy vznikli v dôsledku vysokej teploty a tlaku vo vnútri hmoty roztavenej Zeme. Drahokam je teda forma energie, len v kryštalickom tvare. 

Zaujímavý výskum publikovaný časopisom Science Daily upozornil na fakt, že kryštály kremeňa majú silu nabíjať magnetické pole Zeme. Kryštály nesú silné energetické informácie, ktoré majú schopnosť pôsobiť na našu frekvenciu. Konkrétne sa zameriavajú na oslabené miesta v našom energetickom tele.
Preto sme pre vás spísali niekoľko spôsobov, ako pomocou drahokamov zlepšiť svoju vnútornú pohodu jednoduchými rituálmi.

Journaling


Písanie je overená technika, pomocou ktorej vieme zvládať menšie či väčšie problémy každodenného života. Denník nám pomáha vyjadrovať a upriamiť pozornosť na to, ako sa cítime a čo si myslíme.
Je známe, že v kombinácii s kryštálmi má silný terapeutický účinok. Kryštály nás učia ako sa zbaviť sebahodnotenia, čo nám môže pomôcť cítiť sa pohodlnejšie pri vyjadrovaní svojich myšlienok nefiltrovaným spôsobom. Vhodný je na to napríklad kameň Serpentine, ktorý podporuje sebarozvoj. Pri riešení traumatickej skúsenosti by sme mohli hľadať energetickú podporu v kameni Lapis Lazuli.

Kúpeľ

Relaxačné kúpele majú čistiace vlastnosti, rovnako ako kryštály. Liečivé drahokamy sú určené na elimináciu a absorpciu negatívnej energie, takže ich pridanie do vody pri kúpaní zvýši vibrácie vody na naše vlastné vibrácie. Pre takýto rituál je vhodné siahnuť napríklad po ruženíne. 

Meditácia

Je vedecky preukázané, že meditácia spôsobuje pozitívne neuronálne zmeny v mozgu, čo zvyšuje našu odolnosť voči stresu a úzkosti. V spojení s kryštálmi je tento postup ešte silnejší. Je to preto, že drahokamy majú vysoko vibračnú frekvenciu, ktorá zvyšuje našu vnímavosť na vyššie frekvencie. Meditácia s kryštálmi ako súčasť našej rutiny starostlivosti o seba zvyšuje naše vedomie. Praktizovať ju môžeme tak, že držíme v rukách kryštály, alebo ich jednoducho umiestnime vo svojej blízkosti. Pri meditácii s niekoľkými kryštálmi sa uistite, že ste výber obmedzili na maximálne tri rôzne kryštály.

Spánok Všetci vieme, aký dôležitý je spánok pre našu pohodu. Umiestnenie kryštálov v blízkosti postele zlepšuje kvalitu spánku a zvyšuje jeho efektivitu. Mnoho kryštálov, ako napríklad Lepidolit, Ametyst alebo Tigrie oko je známych pre svoju schopnosť predchádzať nespavosti a iným poruchám spánku. Ich deklarované frekvencie zaisťujú zdravý spánok, ktorý nám pomáha skutočne odpočívať.

Beauty rutina

Určite ste už počuli o starodávnej liečebnej technike masáže tváre Gua-Sha, ktorá popri rozprúdení energie a lymfy tiež odplavuje z tela usadené toxíny, vyhladzuje vrásky a spevňuje tvárové kontúry. Na jej praktizovanie sa najčastejšie používa masážny nástroj vyrobený z kameňa ruženín. Už starí Egypťania verili, že tento kameň má liečivé vlastnosti, ktoré čistia pleť a zabraňujú vráskam.

A ešte poznámka na záver – čistenie kameňov Používanie drahých kameňov v záujme starostlivosti o seba si pochopiteľne vyžaduje i trochu starostlivosti o kamene samotné. Keďže jednotlivé kamene sa medzi sebou líšia – energeticky a chemickým zložením, existuje viacero druhov čistenia. Najuniverzálnejší spôsob je opláchnutie kameňa pod vlažnou vodou (2-3min). Ďalším spôsobom je nabíjanie kameňov na slnku, alebo pri splne mesiaca (dve najsilnejšie energie v prírode). Keďže tak ako my, aj kamene sa od seba líšia, nie všetky druhy čistenia sú vhodné pre každý z nich – napríklad pre ruženín je vhodnejší spln mesiaca ako priame slnko, ktoré môže oslabiť jeho sfarbenie.
Veríme, že sme vás inšpirovali. Starajte sa o seba a skúste si do života zaradiť nové rituály napríklad pomocou našich šperkov Metaformi z drahých kameňov!

Pozrite si výber z našich šperkov.

TOP
Obľúbené
KOŠÍK 0
RECENTLY VIEWED 0
Added to wishlist!