fbpx

Doprava nad 150 EUR na SK a ČR zadarmo

dní
hodín
minút
sekúnd

Krása z perlorodiek

Všetky milujeme perly. Najmä pre ich krásu v podobe šperku. Perly však v sebe skrývajú oveľa viac. Prečítajte si, ako vznikajú, na čo sa už v dávnych dobách používali, aké vlastnosti im pripisujeme dodnes a najmä ako sa o perly správne starať.

Zloženie a pôvod 

Perly vznikajú v perlorodkách. Pri zanesní cudzieho telieska do ich schránky sa spustí obranná reakcia – začne sa vylučovať perleťová zmes, ktorá sa na cudzom telese ukladá. Vrsty uhličitanu vápenatého po niekoľkých rokoch vytvoria v schránke finálny produkt – ligotavú perlu

Duševné účinky, Ezoterika

Perly sú považované za liek na duševné zdravie, upevňujú emocionálnu rovnováhu (už v 14. storočí sa prášok z perál rozmiešaný v destilovanej vode používal ako liek s takýmto účinkom). Perly privolávajú šťastie a ochraňujú pred negatívnou energiou. Rozvíjajú našu vnútornú krásu a podporujú láskyplné správanie. Pomáhajú zvýšiť sebavedomie a riešiť situácie s rozvahou. Perly sú považované za symbol čistoty a cudnosti, lásky, šťastia a úspechu. Starí Gréci verili v ich schopnosť udržať krásu do vysokého veku.

Účinky na zdravie

Perly majú viacero blahodarných účinkov na ľudský organizmus. Pôsobia nielen na psychickú stránku – pri depresii a nespavosti, taktiež čistia krv od toxínov, pôsobia proti infekciám. Majú pozitívne účinky na zrak a tiež na žalúdočné problémy. Veľký význam majú i pre kozmetické výrobky – prášok z perál s vysokým obsahom kalcia sa využíva pri výrobe prípravkov na pleť.

Starostlivosť o šperky z perál je dôležitá pre zachovanie ich krásy a trvácnosti. Prečitajte si tipy, ako sa o ne správne starať.

Vyvarujte sa chemických látok

Perly sú citlivé na chemikálie, preto sa vyhnite kontaktu s parfémami, make-upom, lakom na vlasy a inými chemickými látkami. Tieto látky môžu poškodiť povrch perál.

Nenoste perly pri fyzickej aktivite

Perly sú mäkké a mohli by sa poškodiť nárazom alebo trením o tvrdé povrchy, neprospieva ani kontakt s potom.

Nenoste perly pri kúpaní

Perly by nemali byť vystavené vode, najmä chemikáliám v bazénoch alebo v mori. Namáčanie náhrdelníkov alebo náramkov môže spôsobiť roztiahnutie šnúr, na ktorých sú navlečené.

Po každom nosení je dôležité utrieť perly mäkkou a vlhkou handričkou. Ak sú perly silne znečistené, môžete použiť veľmi jemný mydlový roztok (napríklad tekuté mydlo). Potom ich opláchnite čistou vodou a opatrne vysušte.

Pozrite si výber z našich šperkov.

TOP
Obľúbené
KOŠÍK 0
RECENTLY VIEWED 0
Added to wishlist!